Sahibinden Ücretsiz Evcil Hayvanlar İlanları Servisi
Sahibinden Ücretsiz Evcil Hayvanlar İlanları Servisi
Özel Kategoriler
Böcekler (109)
Köpek Maması Satın Alırken Dikkat!
Evcil hayvan sahipleri tarafından en merak edilen konulardan biri de köpek mamalarının içinde ne olduğudur.Köpek maması seçimi evcil hayvan sahiplerinin kafasını en çok kurcalayan ...

Amerikan Pit Bull Terrier Özellikleri
Boyutuna göre oldukça güçlü olan Amerikan Staffordshire Terrierini inceliyoruz  Amerikan Staffordshire Terrier Amerikan Staffordshire Terrieri boyutuna göre çok kasl...
Haber Oku
Başlık
Amerikan Pit Bull Terrier Özellikleri
Eklenme Tarihi
25 Mayıs 2016
Ekleyen
evcilhayvanlar.com.tr Yönetimi
İçerik

Boyutuna göre oldukça güçlü olan Amerikan Staffordshire Terrierini inceliyoruz

 

 

Amerikan Staffordshire Terrier

 

Amerikan Staffordshire Terrieri boyutuna göre çok kaslı, tıknaz fizikli fakat çevik, boyutlarına göre oldukça güçlüdür. Geniş, güçlü bir kafa yapısına, kısa bir burna ve çok güçlü bir çeneye sahiptir. Kulakları genel olarak kesik haldedir. Gözleri yuvarlak ve siyah bir yapıdadır. Dişleri makas gibi üst üste geçmeli şekilde yer almaktadır. Kürkü kısa ve parlak tüylerden oluşmaktadır. Bu tür birçok renge sahip olabilmektedir. Kuyruğu ucuna doğru incelme eğilimi göstermekte ve en ucunda bir nokta haline gelmektedir. Kulakları dik yapıdadır. 

 

Amerikan Staffordshire Terrier Köpeğinin Özellikleri

               

Amerikan Pit Bull Terrierleri düzenli olarak egzersize ihtiyaç duymaktadır. Amerikan Staffordshire Terrier bir apartman dairesinde yeterli egzersiz yapılırsa kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. İç mekanlarda çok daha hareketli olduğu için bahçeye gereksinim duymamaktadır. Ilıman iklimden hoşlanmaktadır. Düz ve kısa tüylü kürkü kolayca taranabilmektedir. Sert ve sık kıllı bir fırçayla düzenli olarak taranması gerekmektedir. Bu ırk diğer köpekler gibi yılda genel olarak 2 kez tüy değişimi yaşamaktadır. Diğer köpeklerle bir arada olduğunda mutlaka kontrol altında tutulmasında yarar vardır. Bekçilik konusunda inanılmaz başarılar gösterebilmektedir.

 

Amerikan Staffordshire Terrierin  Kökeni

 

19. yüzyıl ortalarında İngilterenin Staffordshire bölgesinde, Bulldog ve diğer türde yer alan terrierlerin çiftleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Kaslı, oldukça aktif ve dövüşçü Amerikan cinsi Staffordshire Bullterrier günümüze kadar ırkını koruyabilmiştir. Amerikaya getirilince üreticiler tarafından bu ırk tercih edilmiştir. Irk ameri hem ağırlığını arttırıldı hem de kafası daha güçlendirilmiştir. Artık ayrı bir ırk olarak tanınan Amerikan Staffordshire, İngiltereden akrabası olan Amerikan Bullterrierden çok daha cüsseli ve ağır hale gelmiştir.

evcilhayvanlar.com.tr'da Yer Alan Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş Ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz Ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir.
Bu İçeriğin, Görüş Ve Bilgilerin Yanlışlık, Eksiklik Veya Yasalarla Düzenlenmiş Kurallara Aykırılığından evcilhayvanlar.com.tr Hiçbir Şekilde Sorumlu Değildir. Sorularınız İçin İlan Sahibi İle İrtibata Geçebilirsiniz.