ÜNİVERSİTEDEN TASTİKLİ EİSENİA FETİDA (KIZILKALİFORNİYASOLUCANI)


Çanakkale / Çanakkale Köyler
İlan No
379386

İlan Tarihi
01-06-2017

Murat Belen
Tel
05448069570

Gsm
05448069570

Kullanıcının Profili İlanı Favorilerime Ekle İlanı Şikayet Et
Açıklama

****************2017 SOLUCAN FİYATIMIZ 20 KURUŞ ÇÜNKÜ BİZDE GARANTİLİ SOLUCAN SAYIMI VAR!!****************

*****SOLUCAN BAKIMI  VE MAMA YAPIMI EL KİTAPÇIĞI DAHİL*****

Herkese Merhaba,

Çanakkalede Kızıl Kaliforniya Solucanı ve Solucan Gübresi üretim çiftliğimizde , Türkiyenin tek tür tayini yapabilen Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden onaylı Kızıl Kaliforniya Solucanı (Eisenia Fetida) satışımız başlamıştır. 

Bu işe giren ve başka yerlerden solucan alan arkadaşlarımız Satılan Solucan Sayısının doğru olmadıklarını söylediklerinden bizim ayrıcalıklarımıza bir de Garantili Solucan Sayımı özelliğimizin olduğunuda ayrıca belirtmek isteriz. 

Yıllardır kimyasal gübre ile canlılığını yitiren Ülke topraklarımızın kurtulması için adeta deva olan Solucanlar ve Solucan gübresi işi ,Hükümetin, kimyasal gübrenin yasaklanıp , organik gübreninde destekleneceği açıklamasıyla adeta uçuşa geçti.

Size bu işten biraz bahsedeyim,

Daha önce tavukçuluk, yumurtacı tavukçuluk ,küçükbaş, büyükbaş ve kurbağa yetiştiriciliği ni araştırdım ve hepsinin kendine has riskleri barındırdığını gözlerimle gördüm. 

Solucan gübresi işin de bu riskler çok çok az olduğunu görür görmez bu sektöre adımımı korkusuzca attım ve beklentilerimi karşıladı. Tavuklar gibi en ufak bir hastalıktan etkilenip toplu ölümle sonuçlanmıyorlar Küçükbaşlarda olduğu gibi gece dolaştırmanıza, kırkmanıza, 24 saat yanlarında olmanıza , uzun saatler çalışmanıza , ilaç vermenizde veteriner maliyetinizin olmasında , doğum zamanı günlerce kuzulatmaya çalışmanıza gerek yok Büyükbaşlarda olduğu gibi yem derdiniz, veteriner derdiniz, habire kötü kokan ahıra girip çıkmanıza gerek yok. Bu tarz hayvancılıklarda bir hayvanınız ölse yada çalınsa canınız çok sıkılır.

 Ama Solucanların tanesi 20 kuruş.

Ölsede çalınsada uzaylılar tarafından kaçırılsada size koymaz. 100.000 yada 50.000 adet solucanla başladığınızda 4 ay boyunca günde yarım saat çalışmanız size yeter. 4 ay sonrasında bu süre yavaş yavaş 1 yılı tamamlayana kadar 45 dk 1 saat ve 1,5 saat gibi sürelere yani solucan sayınız arttıkça onları beslemek ve gübre üretmek için çalışma süreniz artacak

Ama para kazandıran seviyede bile günde en fazla 3 saat çalışmanız size yeterli gelecek. Bu işin en güzel taraflarından biride girişimci dostu olması. Ne demektir bu.

İşe giriş maaliyetleriniz düşük, işin nasıl bir iş olduğunu iyice görmeniz için size süre tanıyor ve günlük çalışma sürenizi çok kısa tutuyor. Yani ekstra bir iş gibi 20 dakika 30 dakika 45 dakika 1 saat gibi günlük çalışmanız size hayli hayli yetiyor.

Bakın bu özellik neredeyse hiç bir işte ve hayvancılıkta bulunmuyor. 

Lütfen piyasadaki solucan fiyatlarına itibar etmeyiniz. Sayarak göndermedikleri için aldığınız kadar solucan alamıyorsunuz ve size birim başına fiyatı daha pahalıya geliyor. Biz tek tek sayıyoruz kendi köylü bayan yardımcımız var böylece hem dürüst insanla çalışmış oluyoruz hem de köylü içinde bir gelir kapısı yaratmış oluyoruz.Böylelikle sayım garantimiz oluyor.

 1000 adet solucan alarak evde çöplerinizi gübreye dönüştürüp çiçekleriniz için bedava gübre üretmiş olursunuzki bu gübre dünyanın en iyi gübresi.

1000 adet 200 TL dir ve kargo dahildir. Özel köpük kutularda gönderim yapıyoruz.

Yorumlar
Benzer İlanlar